درباره ما

درباره ما
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/12/03 3 نظر 13,909 بازدید

دوربین از آسمان از سال 1378 روشن شد و به لطف شهدا تا کنون به ثبت سیره مردان آسمانی مشغول است.

 

یاد یارانمان بخیر. یاد یارانی که در هنگامه زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت حاجت روا شدند و ما با همراهی نگاه آسمانی آن‌ها سال‌هاست که عشق را در خاک شهیدان جستجو می‌کنیم. بارها به شوق همدلی با شور احساس امّت در استقبال از ولایت لحظه‌های حضور رهبر عزیز ایران در آغوش بیعت مردم را به تصویر کشیده‌ایم و کیست که نداند روشنی چراغ آبادانی و عزّت این ملک، از کرم و لطف آل الله علیهم‌السلام است و بس. با همان نگاهی که حماسه ایثار و شهادت را درک کرده‌ایم، جلوه‌های رشادت در امروز میهن را به تصویر کشیده‌ایم. گاهی نفس سوخته یک عاشق جامانده، ما را به ایستگاه پایانی شوریدگی می‌رساند. مقصد همین جاست سرزمین خاطره‌های آتش کرفته

با ما همراه شوید تا ازآسمان میانداری جنون در بزم عشاق را نظاره کنید.

بیست سال هم نفسی با شهداء … بیست سال پرواز در آسمان حماسه … بیست سال نگاه عاشقانه به صندلی چرخدار جانبازان و بیست سال خدمت به خانواده شهیدان. یادش بخیر آن روزی که دوربین برنامه احساس پدر حاج مهدی را در نوار خاطرات تاریخ ایران ثبت می‌کرد. شاید حالا که پدر شهیدان زین الدین در میان ما نیست، ارزش و بهای آن تصاویر بیشتر خودنمایی می‌کند.
بیست سال مجاور کوشک شهیدان بوده‌ایم. تا آنجا که قادر متعال یاریمان کرد، در بخش‌های مختلف ایوان رفیع فرهنگ جهاد سرکشی کردیم که اشاره به گوشه‌ای از آن خالی از لطافت نیست:

 

در گستره عملیّات‌ها تاریخ دفاع را به مخاطبان خود نشان دادیم. تا در گذار زمان از گزند تحریف مصون بماند. از آسمان در سالگرد عملیّات‌ها برنامه ویژه تهیّه و پخش می‌کند.
در سیره شهیدان، سبک صحیح زندگی را از معدن کمالات مردان و زنان حماسه استخراج نمودیم تا آیین عاش سعیدا را بیاموزیم.
گاهی به سراغ جانبازان رفتیم. یک روز به عیادت مردانی که آتش فتنه ترش دشمن را سال‌هاست که در سینه خود حس می‌کنند و روز دگر به گلستان صبر جانبازان قطع نخاع و قطع عضو. خدا را شکر که برنامه از آسمان توانست ذرّه‌ای از عظمت صبر جانبازان و خانواده‌هایشان را به عالم نشان دهد.
با چشمان خیس و منتظر پدران و مادران شهداء همراه شدیم تا شاید «راز رضایت» را کشف کنیم. هنوز طعم شیرین سخنان مادر شهیدان فرجوانی را بیاد داریم که چه زیبا از هجر اسماعیل و ابراهیمش سخن می‌گفت.
به هر جای سرزمین ایران که سفر کردیم بر خود فرض دانستیم که جغرافیا و تاریخ آن دیار را در مقیاس توان و حوصله برنامه معرّفی کنیم. تا گوهر نایاب میهن بزرگ ایران اسلامی بیشتر شناخته شود.
زندگی مردان نامدار دفاع را به تصویر کشیدیم تا نسل‌های آینده این بوم کهن با آن آشنا گردند … از آن روز که پای در حریم زنگی حاجی بخشی گذاشتیم اتوبان همّت برای ما حال و هوای دیگری دارد.
در مناسبت‌های تقویمی و شرایط ویژه همواره انجام وظیفه نمودیم. در راهپیمایی‌ها، اجتماعات مذهبی مردم، حماسه‌های ماندگار و هر جایی که نیاز به ثبت و نشر داشته باشد گروه از آسمان حاضر و آماده بکار است. مناسبت‌هایی به مانند نهم ربیع، ایّام فاطمیّه، رمضان المبارک، دعای عرفه و … از جمله تولیدهای ما بوده است.

 


یکی از مقولات غریب دفاع مقدّس، مباحث مرتبط با آزادگان است. ما در گروه مستند سازی از آسمان بارها به میان جمع آزادگان رفتیم تا حماسه صبر این مردان ناشناخته را بیشتر معرّفی کنیم.
پوشش مراسم تشییع شهداء در سال‌های مختلف که از نمونه‌های آن می‌توان به تبادل شهدای آزاده و تشییع سراسری آن اشاره کرد که این گروه از مرز خسروی تا تهران به همراه گل‌های پرپر انقلاب، حال و هوای مردم را در رسانه ملّی منعکس کرد.
به لطف نگاه خاصّ حضرت منجی (عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) برنامه از آسمان در عصر روز جمعه پخش می‌شود و به همین سبب در انتهای هر برنامه متناسب با موضوع آن یادی از یار سفر کرده می‌کنیم تا ثابت کنیم، ای عشق همه بهانه از توست…
تهیّه و تولید برنامه‌های معارفی در سال‌های گذشته یکی از سوابق این گروه می‌باشد که با توجّه به نیاز آن روز سازمان آماده پخش می‌گردید. از این نمونه می‌توان به درس تفسیر زیارت ناحیّه مقدّسه برای نخستین بار توسط آیت الله سید محمّد مهدی میرباقری اشاره کرد.


خوشحالیم که در سایه عنایت شهداء گروه از آسمان امروز با تکیه بر تجارب گذشته و نیروهای متخصّص و عاشق خود توانسته است درگاه جدیدی را در رسانه ملّی بگشاید. همانگونه که مستحضرید تولید برنامه‌های ضربتی یکی از ویژگی‌های این گروه است که از نمونه‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تهیّه و تولید برنامه‌های جذّاب از حواشی سفرهای استانی امام خامنه‌ای با هدف ثبت شور و شوق مردمی و فعّالیّت‌های انجام شده در طول مدّت سفر. این برنامه‌ها هر روز تولید و با استفاده از خط برگشت به مرکز ارسال می‌شدند. بنا بر اطّلاعات به دست آمده در گزارش‌گیری از سلایق مخاطبان، به روز بودن و همزمانی تولید و پخش این برنامه‌ها، رضایت حدّاکثری مردم را در پی داشته است. یاد شور و اشتیاق مردم در شهرهای استان‌های فارس، کردستان، قم و کرمانشاه تا ابد در حافظه ایران ثبت خواهد ماند.

پوشش مناسب و خیره‌کننده اردوهای راهیان نور. این مورد هم به مانند سفرهای رهبری به روز تولید و پخش می‌شود. گروه از آسمان در تمام مدّت حیات خود به این مورد توجّه ویژه داشته است حتّی در سال حمله آمریکا به عراق که بسیاری از کارشناسان، منطقه را نا امن توصیف می‌کردند.

یکی از ویژگی‌های گروه از آسمان توان تولید برنامه ویژه راهیان نور برای دو شبکه سراسری با دو شیوه فیلم‌سازی مختلف است که این امر در چند سال اخیر محقّق گردیده و این گروه برای شبکه دو و شبکه یک هر روز تولید برنامه می‌کند. لازم به یادآوری است برنامه‌های راهیان نور این گروه 3 سال است که در صف برنامه‌های برتر سازمان جای می‌گیرد.

تهیّه و تولید برنامه در حدود شأن دفاع مقدّس و مردم امری دشوار ولی شدنی است. گروه از آسمان مجدّانه در تلاش است تا بهترین‌ها را به پیش چشم قابل ملّت نمایش دهد.

آنونس از آسمان ویژه شهدای مدافع حرم

 

یاد سردار شهید نورعلی شوشتری بخیر. هنوز طعم دلچسب لبخندهای آن مرد بزرگ در کام ما جان دارد. آنروزهایی که او علم وحدت را در سرزمین‌های جنوب شرقی کشور برافراشته بود، دوربین از آسمان بارها به میان خاک‌های داغ سیستان رفت تا عظمت فعّالیّت‌های سردار صبر و مهربانی را به تصویر بکشد. همانجا بود که خدای رحیم اجر همّت دو نفر از مردان زحمتکش گروه را اعطا کرد و راویان آسمان، به همراه حاج نورعلی شوشتری بهشتی شدند.

 

 

 

امیر خورشیدی فرد، تهیّه‌کننده و کارگردان

 

مرتضی اعطاسی دستیار تصویر

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

متن مستند شهید محمّدرضا دهقان امیری

متن مستند شهید محمّدرضا دهقان امیری

سفر عاشقی در 21 سالگی متن مستند شهید محمّدرضا دهقان که در تاریخ 5 آذر 1395 از شبکه دو سیما پخش گردید.

متن مستند شهید بابک نوری

متن مستند شهید بابک نوری

جوان خوش‌تیپ متن مستند شهید بابک نوری که در تاریخ 1396/10/15 از شبکه دو سیما پخش گردید.

متن مستند شهید حسین معزّغلامی

متن مستند شهید حسین معزّغلامی

حماسه سرخ در 20 سالگی متن مستند شهید حسین معزّغلامی که در تاریخ 6 مرداد 1396 از شبکه دو سیما پخش گردید.

روز از نو با یاد شهدا

روز از نو با یاد شهدا

نکند در پیچ و خم زمان یادمان برود که 218 هزار سرو سرفراز، به قربانگاه عشق بازی رفتند تا من و تو روزمان در امنیّت و آرامش نو شود.

روایت آسمانی شدن شهید حمزه حاجی‌زاده در قاب «از آسمان»

روایت آسمانی شدن شهید حمزه حاجی‌زاده در قاب «از آسمان»

 این هفته با سفر به شهرستان آمل گوشه‌هایی از زندگی شهید ناجا حمزه حاجی‌زاده را به تصویر کشیده‌ایم.

 ماجرای

ماجرای "شهید اول محرم" را شبکه دو روایت می‌کند

برنامه «از آسمان» در برنامه این هفته خود که جمعه هفتم دی‌ماه ساعت 16 از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود؛ به سراغ زندگی و رزمندگی شهید « علی‌اصغر الیاسی» رفته است.
 

نظرات

رضایی
۱۳۹۹/۱۲/۰۹۰۰
پاسخبا سلام فیلم مستند شهید لنگری زاده ک هشتم اسفند پخش شد رو از کجا میشه دانلود کرد و مجدد دیدلطفا راهنمایی کنید
با تشکر
حمیدرضا شریفی
۱۳۹۸/۰۳/۱۰۰۱
پاسخسلام
عرض خدا قوت و عرض احترام خدمت شما بزرگواران عرصه فرهنگ شهادت . راه شما کمتر نباشد قطعا هم تراز با شهادت است. التماس دعا
روابط عمومی
۱۳۹۸/۰۳/۱۱۰۰

سلام ممنون به لطف شهداست

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات و اخبار سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید